Szolgáltatásaink

Az általunk végzett helyszíni vizsgálatok:

Általános esetben (nem alápincézett, 2-3 szint magas épületek esetén) 3 darab 4,5 méteres fúrást szoktunk javasolni.

Fontos, hogy a fúrások ne legyenek 50 m-nél távolabban egymástól, amennyiben sík területről van szó. Ha lejtős területen készülnek a fúrások, esetleg alápincézett vagy több emeletes épületről van szó, kérem jelezze felénk és szakértői vélemény alapján javasolni fogunk Önnek fúrási darabszámot illetve mélységet. 

Fúrásainkat akár 20 méter mélységig is tudjuk kivitelezni.

 Amennyiben nem biztos a fúrások számában, illetve mélységében, kérem egyeztessen tervezőjével, illetve mi is készséggel állunk az Ön rendelkezésére.

Statikus szondázás indokolt például cölöpalapozás esetén. Ilyenkor a cölöpök átmérőjének, mélységének meg határozásához CPT szondázást célszerű végezni.

A vizsgálat darabszámának és mélységének meghatározásában tervezőjével egyeztessen, illetve mi is készséggel segítünk.

A verőszondázás (dinamikus szondázás) a talajok és kis szilárdságú kőzetek egy kúp dinamikus behatolásával szemben kifejtett ellenállásának meghatározását jelenti.

Dinamikus szondázást abban az esetben javasoljuk, ahol a talajmintát normál fúrástechnológiával nem lehet kinyerni, de a talaj teherbírásáról adatokra van szükségünk és a költségesebb CPT szondázás nem lenne indokolt. 

Amennyiben a szomszédos telken található meglévő épülethez az Önök tervezett épülete csatlakozni fog, vagy az Önök telkén található meglévő épülethez közvetlenül fog csatlakozni a tervezett épület, javasolni szoktuk az épület(ek) alaptestének feltárását az épület alapozási síkjának és alapozási módjának meghatározása céljából. 

Az alaptest feltárása elengedhetetlen például abban az esetben is ha a szakvéleményt a repedező, megsüllyedt ingatlan vizsgálatához szeretnék megrendelni.

A vizsgálat szükséges lehet lemezalap, ipari padló készítés esetén illetve útépítés kapcsán is.

A kistárcsás könnyű ejtősúlyos berendezéssel végzett vizsgálat alkalmas a földművek és alaprétegek tömörségének és teherbírásának meghatározására, valamint a kis területű javítások, talaj-, illetve alaprétegcserék vagy vonalas létesítmények bontásakor a közmű feletti rétegek visszatöltés, alapréteg stb. tömörségének és teherbírásának gyors, roncsolásmentes helyszíni vizsgálatára.

Az általunk végzett laboratóriumi vizsgálatok:

  • Sodrási határ meghatározása
  • Folyási határ meghatározása

A sodrási határ meghatározása üveglapon zajlik, míg 1,00-2,00 mm vastagságig kisodorható a minta, majd szárítószekrényben tömegállandóságig szárítjuk. A folyási határ meghatározásához casagrande készüléket vagy kúpos penetrométert használunk.

  • Szitálás
  • Hidrometrálás
  • Természetes térfogatsűrűség meghatározása

A szitálás a talajmintát frakciókra különíti. A hidrometrálást 24 óráig végezzük a 0,063 mm-nél kisebb szemcséjű talajon, ha az az összes szitált talajnak meghaladja a 6,00 %-át. A természetes térfogatsűrűség meghatározásához a talajmintát egy 20,00 mm átmérőjű hengerbe helyezzük, majd szárítószekrényben tömegállandóságig történő szárítás után megkapjuk a természetes térfogatsűrűséget.

  • Természetes víztartalom meghatározása
  • Izzításos tömegveszteség vizsgálat
  • Szulfát tartalom meghatározása

A természetes víztartalom meghatározása szárítószekrényben történik tömegállandóságig. Az izzításos tömegveszteség vizsgálat a talaj szervesanyag tartalmának mennyiségi meghatározásához szükséges, mely során izzítókemencében először 60°C –on kiszárítjuk a természetes víztartalmát a talajnak, majd 650°C –on a szervesanyagot távolítjuk el. A szulfát tartalom meghatározása talajvízből történik, egy HI 97751 –es spektrofotométer segítségével.

Amennyiben kérdése merülne fel a vizsgálatainkkal kapcsolatban keressen minket bizalommal!

Árajánlatkéréshez kérem az adatbekérő lapunkat szíveskedjen kitölteni.